Samsung Galaxy Tab A Plus (2019) Tanıtıldı

Samsung 8″ (inç) ‘lik ekrana sahip mini tablet Galaxy Tab A Plus (2019) modelini tanıttı. Galaxy Tab A Plus S Pen Stylus ile beraber gelecek.

TASARIM

Samsung Galaxy Tab A Plus (2019) ‘a önden bakarsak oldukça kalın çerçeveler görürüz. Samsung gibi bir markanın halen bu kadar kalın çerçevelere sahip tabletler yapması üzücü bir gerçek. Tab A Plus ‘a arkadan bakarsak sol üst köşede yer alan kamerayı ve ortada bulunan klasik SAMSUNG yazısını görürüz.

Galaxy Tab A Plus 8″ (inç) Full HD (1920x1200p) IPS ekrana sahip. Tablet 89 mm kalınlığa ve 317 g ağırlığa sahip. Çerçevelerine nazaran oldukça ince ve hafif. Tablet ile beraber gelen S Pen Stylus ve hayal dünyanız sayesinde sınırları ortadan kaldırabilirsiniz.

KAMERA

Galaxy Tab A Plus ‘ın kamerası piyasada satılan çoğu tabletin kamerası ile aynı seviyede. Önde 5 MP arkada ise 8 MP ‘lik kamera kendinden beklenilen performansı oldukça iyi karşılayabilecek düzeyde. Buna ek olarak 1080p 30fps video kaydı da yapmak mümkün.

DONANIM

Samsung Galaxy Tab A Plus Samsung Exynos 7904 işlemci, Android 9.0 Pie işletim sistemi, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile donatılmış. Hafızayı microSD kart ile 512 GB ‘a kadar arttırmak mümkün. Tabletin güç kaynağı ise 4200 mAh ‘lik batarya.

Bunlara ek olarak tablet Bluetooth 5.0, stereo hoparlör, 3,5 mm kulaklık girişi ve USB Type-C portu da tabletin diğer güzel özelliklerinden birkaçı.

FİYAT

Galaxy Tab A Plus (2019) siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile piyasaya çıkacak. Tableti satış fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

Genel olarak modelin oldukça iyi değerlere sahip orta sınıf bir tablet olduğu söylemek mümkün. Ancak tasarım bölümünde de belirttiğim gibi Samsung gibi bir markaya o çerçeveleri yakıştıramadım. Biraz daha ince olabilirlerdi…

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.