HP Chromebook 15 Duyuruldu

HP şirketi yeni 15,6″ (inç) ekrana sahip Chromebook 15 modelini duyurdu. Bilgisayar Chrome OS işletim sistemi ve uygun fiyatı ile ilgi çekiyor.

TASARIM

Yeni Chromebook 15 modeli 15,6″ (inç) Full HD (1920x1080p) IPS ekrana sahip. Ekrana bakıldığında sağ ve sol tarafları oldukça ince, üst kısım orta ve alt kısım oldukça kalın (daha ince olabilirdi) çerçeveler gözümüze çarpıyor. Üst çerçevede 1 adette HD kamera bulunuyor.

Bilgisayar oldukça hafif (1.8 kg) ve ince (17.9 mm). Gövdesinde microSD kart okuyucu, 2 adet USB 3.1 Type-C ve 1 adet USB Type-A girişi yer alıyor. Çift hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi den cihaza ekstra bir hava katıyor.

DONANIM

HP Chromebook 15 Intel Pentium Gold 4417U (14 mn 2.3 GHz) işlemci, Intel Graphics 610 ekran kartı, Chrome OS işletim sistemi, 4 GB RAM ve 64 GB eMMC bellek ile donatılmış. Bilgisayarın bataryası ise üreticinin iddiasına göre tek şarjda 13 saate kadar çalışabilir.

FİYAT

HP Chromebook 15 modeli mavi ve gri olma üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Modelin satış fiyatı ise 450$ (dolar) olarak ilan edildi.

Model şüphesiz tasarımı ile çoğumuzun hoşuna gidecek. Mağazada önünden geçerken bizi durdurup kendine baktıracak. Ancak donanımını göz önüne alırsak çoğumuzun taleplerini karşılayamayacak.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.