Chuwi Dünyanın En İnce Çerçeveli Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Pek bilinmeyen Chuwi şirketi “Dünyanın en çerçevesiz dizüstü bilgisayarı” sloganı ile Aerobook modelini tanıttı.

TASARIM

Bilgisayar üreticinin de iddia ettiği gibi oldukça ince çerçeveleri olan Full HD (1920x1080p) IPS ekrana sahip. Fakat 13.3″ (inç) ekran boyunda 5 mm ‘lik çerçeve kalınlığı pek de ince sayılmaz.

Modelin klavyesi ve touchpad ‘i ilk bakışta MacBook ‘ları anımsatıyor. Ancak Alüminyum ile Magnezyum alışımı ve mat siyah rengi şahsen benim gönlümü fethetti.

Bilgisayarın kenarlarında 2 adet USB 3.0, TF kart, HDMI, kulaklık ve şarj girişi yer alıyor. Toplam ağırlığı 1,250 g (gram). Keşke USB-C slotu da olsaydı…

DONANIM

Chuwi Aerobook ‘un kalbini Intel Core M3 (2 çekirdek 4 thread) işlemcisi oluşturuyor. 14 nm (nanometre) bayuna sahip olan bu işlemci düşük enerji tüketimi ve iyi bir performans sağlıyor.

Model Windows 10 Home 64 bit işletim sistemi, Intel HD Graphics 515 ekran kartı ve 38Wh ‘lik batarya ile donatılmış. Üreticinin iddiasına göre bilgisayar tek şarjda 8 saate kadar dayanabilir.

Bilgisayar aynı zamanda 8 GB RAM ve 128 GB SSD depolama alanı bu bilgisayardan beklenileni en iyi şekilde karşılıyor. Tabi bu yetmez diyorsanız depolama alanını kolaylıkla 1 TB ‘a kadar yükseltebilirsiniz.

FİYAT

Chuwi Aerobook dizüstü bilgisayarının piyasa satış fiyatı $499 (₺2600) olarak ilan edildi. Ancak bilgisayar StartUp ürünü olduğu için bazı indirimlere sahip. Bu indirimlerle beraber bilgisayara $379 (₺1980) etiketi ile sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “KAYNAK” yazısına tıklayabilirsiniz.

Chuwi markasını bende çoğunuz gibi ilk defa duydum. Piyasada henüz daha yeni ve bilinmedik bir marka olması ile beraber biraz temkinli yaklaşıyorum. Fakat uygun fiyatı ve iyi denilebilecek donanımı beni ikilemde bırakıyor…

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.